poniedziałek, 22 czerwca 2015

wspólna praca mojego męża i mamy :)

Witajcie Kochani :)
coraz cieplej na podwórku i jakoś tak nie chce się siedziec przed w domu. nawet rękodzieło poszło lekko w zapomnienie. gotowe plecionki czekają sobie spokojnie na malowanie i lakierowanie ale jakoś tak ostatnio nie mam weny :(
dlatego dziś chciałam Wam pokazac coś zupełnie innego.  dekoracja do ogródka. jest to wspólna praca mojego męża i mojej mamy :)

wszystko jest przypadkowe. plastikowego bociana znalazłam kilka miesięcy temu w śmietniku pod sklepem. dośc sporych rozmiarów. postanowiłam go zabrac do domu. razem z mamą stwierdziłyśmy, że po odnowieniu będzie się wspaniale prezentował w ogródku na trawie koło sieczkarni. i tak bocian odleżał swoje na strychu.
po jakimś czasie stwierdziłyśmy, że bocianowi do kompletu przydałaby się żaba. tą zdobyłyśmy zupełnie przypadkowo. stała sobie spokojnie na parapecie domu mojej daaaaalekiej ciotki. dom poszedł pod młotek. co się dało było zabierane, reszta sprzedana razem z domem. 
i tak żaba przyjechała z nami do domu.
przyszła pora na malowanie. tu już wkroczył mój mąż, który sumiennie przez 2 dni malował bociana. żabę pomalowała mama, wspólnie znalazłyśmy kamień u sąsiadów na podwórku :)
w ten sposób dorobiłyśmy się darmowej dekoracji do ogródka :)
teraz przydałoby się dla nich oczko wodne :D no ale to może w przyszłości :)

 

poniedziałek, 18 maja 2015

#74 księga pamiątkowa

witajcie Kochani
piękny miesiąc mamy, pogoda świetna i nikomu się nie chce siedziec w domu. no przynajmniej mi :p
 1,5 tyg temu zrobiłam księgę pamiątkową na I Komunię Świętą. komunia odbyła się wczoraj więc już Wam ją mogę pokazac :)

 

środa, 15 kwietnia 2015

kuchenny komplecik

witajcie Kochani :)
dziś chciałam Wam pokazac komplet staroci :p staroci bo wypleciony jeszcze w tamtym roku na wiosnę ale dopiero niedawno doczekał się wykończenia :)

koszyk okrągły + miska z motywami kuchennymi. niestety nie podam wymiarów, nie zdążyłam zmierzyc ponieważ kompletem z miejsca zaopiekowała się siostra :)


od nowa wpadłam w trans plecionkarski, natchnienie wróciło więc trzymajcie kciuki żeby szybko nie minęło :)

piątek, 3 kwietnia 2015

#70-73 miszmaszowy post wielkanocny :)

witajcie Kochani po kolejnej miesięcznej nieobecności. jakoś tak w tym roku nie mogę się zmobilizowac do częstszych postów. dlaczego? nie mam pojęcia...

pewnie wszyscy ostro się szykujecie do świąt? :)
z tym postem zbierałam się już od 2 tyg ale zawsze coś. jak nie choroba to potem sprzątanie....

dziś chciałabym Wam pokazac ostatnie wielkanocne prace. taki malutki misz-masz :p
na początek koszyczki wielkanocne
2 małe na święconke dla chłopca i dziewczynki oraz jeden większy, taki rodzinny :)




kolejna praca to koszyk-baranek. sama śmiałam się, że bardziej przypomina on Króla Lwa :D. no ale osoba, dla której go wykonałam jest zadowolona więc i ja się bardzo cieszę :)


ostatnie jajka. 4 karczochy 10cm, 2 po 8cm i 1- 6cm. wszystkie rozdałam :) 




ostatnia praca to taka mała dekoracja, pleciony zajączek :)


to już wszystko na obecną chwilę :)

życzę Wam zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych. smacznego i jajka i mokrego dyngusa :)

do zobaczenia po świętach :)

wtorek, 10 marca 2015

opleciona butelka

coś dla odmiany :)
butelka na winko :)
oplotłam ją już jakiś czas temu. tata mnie prosił, prezent dla wujka. 
opleciona, pomalowana, polakierowana i zapakowana czekała na okazję do wręczenia :)
dziś już mogę ją pokazac :)

 

czwartek, 5 marca 2015

#69 filiżaneczki :)

witajcie Kochani :)
pora zacząc publikowac to co się zrobiło :)
chciałam Wam pokazac 2 filiżanki z różyczkami z krepy :)

tą zrobiłam na urodziny dla koleżanki. trafiłam z kolorami jak się później okazało :)


natomiast tą zrobiłam dla teściowej siostry. zdaje się, że ma byc dla kogoś prezentem :) jest rozmiaru autentycznej filiżanki na kawę :)


już niebawem kolejne prace, zapraszam :)

środa, 4 lutego 2015

#68 bielutki wózeczek

no i proszę. jak w tamtym roku nie stworzyłam ani jednego wózeczka tak w tym roku pierwsze zamówienie to wózeczek :)
wykonany dla koleżanki, która postanowiła go samodzielnie ozdobic. jest to prezent na chrzciny dla dziecka :)
bardzo jestem ciekawa końcowego efektu :)


Kolorowy pled

 Witam po dość długiej przerwie. Troszkę mnie tu nie było, co jednak nie oznacza, że się obijałam 😊 niestety natłok obowiązków i brak czasu...