wtorek, 31 lipca 2012

przygotowania do...

witam wszystkich odwiedzających mój blog :) jak Wam weekend minął?
w ramach małych przygotowań do... a nie powiem ;P zrobiłam kilka małych serduszek z różyczkami :) nie robiłam ich od walentynek no i tak mi ostatnio do głowy przyszły...


różyczki są zrobione z bibuły. jakoś tak nie miałam czasu zaopatrzyc się w krepę ;P
pozdrawiam wszystkich i zapraszam do odwiedzania i komentowania :)

sobota, 28 lipca 2012

lawendowy konkurs

witam wszystkich w to sobotnie popołudnie. mam nadzieję, że u Was pogoda taka wspaniała jak u mnie :P niestety caluśki dzień spędziłam na skręcaniu rurek i nie miałam czasu na delektowanie się piękną pogodą...

(obrazek pożyczony z wyszukiwarki google)

zapraszam wszystkich na lawendowy konkurs u Gosi :P

piątek, 27 lipca 2012

osłonka na butelkę

zawsze chciałam taką zrobic ale jakoś nie było potrzeby. w końcu stwierdziłam, że "może się do czegoś przyda" i tak oto powstała pierwsza w moim wykonaniu osłonka na butelkę :P
jest zrobiona z książki telefonicznej- uwielbiam ten maleńki druczek- i pomalowana werniksem dla utwardzenia :)     



******************************
ku mojemu zaskoczeniu odwiedziła mnie dziś osoba, która wczoraj założyła blog chcąc podzielic się swoją twórczością :) miałam tę przyjemnośc jako pierwsza skomentowac jej prace :) stawia swoje pierwsze kroki w papierowej wiklinie, pamiętacie jak to było?? :P
zapraszam wszystkich do odwiedzenia Basi i komentowania jej prac. początki początkami ale pierwsze prace Basi jakie zobaczyłam bardzo mi się spodobały :) 3mam kciuki za dalsze wytworki ;P     

środa, 25 lipca 2012

torebeczka mini

wykonana na próbę tak żeby sprawdzic czy sobie poradzę z dużą :P w całości wypleciona łącznie z dnem. malutka bo malutka ale zawsze :) ozdobiona kwiatuszkami w decou ale z tym to mi akurat nie wyszło. trudno się mówi... co sądzicie?




poniedziałek, 23 lipca 2012

wymianka

jakiś czas temu umówiłyśmy się z Agnieszką na prywatną wymiankę. troszkę nam z tym zeszło, przyznaję. Aga mieszka w Anglii, nasza poczta już kilka przesyłek dla mnie zagubiła :( w końcu wysłałyśmy paczuszki do naszych rodzin :)
ja wykonałam dla Agi tę oto osłonkę na doniczkę. dostała jeszcze ode mnie drugie takie maleństwo w tych samych kolorach :)


natomiast ja dostałam od Agi te oto prześliczne korale+kolczyki do kompletu :)


Aguś bardzo Ci dziękuję :) troszkę to zeszło ale w końcu nam się udało :)


************************


coś gdzieś poknociłam i usunęło mi się kilka komentarzy więc jak ktoś swojego nie znajdzie to z góry przepraszam :(

sobota, 21 lipca 2012

wózeczek miniaturka

taki szalony pomysł wpadł mi do głowy. skoro nauczyłam się pleśc dno owalne pomyślałam, że można by je wykorzystywac do wózków. no i postanowiłam swój plan urzeczywistnic :P ale żeby na darmo nie marnowac rurek (w końcu to tylko próba a każda pleciuga wie ile schodzi z rurkami) pomyślałam sobie "a może zrobię miniaturkę"?
oglądając serial zabrałam się do roboty, a efekt? sami oceńcie...


jak widac mieści mi się na dłoni :P nie robiłam mu rączki bo i po co??
teraz w porównaniu z moim telefonem:


a to zdjęcie z miejsca mi się spodobało, takie "plecionki na plecionce" :P


wózeczek zrobiony jest z książki telefonicznej, świetny materiał plecionkarski :)
ma 9cm długości, 4cm szerokości i 8cm wysokości.
wybaczcie jakośc zdjęc ale coś chyba z moim aparatem jest nie tak :P

piątek, 20 lipca 2012

relacja z warsztatów :P


dziś odbyły się moje pierwsze warsztaty z papierowej wikliny zorganizowane przez Centrum Inicjatyw Kulturalnych. myślałam, że się będę denerwowac ale jakoś wszystko odbyło się tak naturalnie :P jakbym robiła to od zawsze :)

jako koszyki pokazowe zabrałam te 2: zielono-łososiowy z tekturowym dnem, który już znacie oraz nowy pleciony na bazie litrowego słoika biało-kolorowy. nie był malowany ani nawet lakierowany. 


warsztaty były nawet troszkę krótsze niż przewidziany czas.
popatrzcie jakie są zdolne 8-latki. nie pamiętam żebym ja w tym wieku była ta uzdolniona :P









nie wiem jak dzieciaki ale ja bawiłam się świetnie, chętnie bym to powtórzyła :P

Kolorowy pled

 Witam po dość długiej przerwie. Troszkę mnie tu nie było, co jednak nie oznacza, że się obijałam 😊 niestety natłok obowiązków i brak czasu...